• centrum-ogrodnicze
  • Ponad 400 odmian roślin

O nas

Nasza szkółka roślin istnieje od 1985 roku w okolicach Lublina. Powstała z zamiłowania do roślin i chęci działania w branży ogrodniczej. Początkowo produkowaliśmy głównie sadzonki roślin jagodowych. W kolejnych latach rozpoczęliśmy  produkcję materiału ozdobnego, która wkrótce całkowicie zastąpiła poprzednią działalność.

Szkółka liczy 4,1 ha:  uprawę w pojemnikach prowadzimy na powierzchni 2,4 ha w tym 6588 m2 pod nowoczesnymi osłonami, uprawy gruntowe 0,6 ha oraz 0,6 ha to centrum ogrodnicze w tym 296 m2 hala sprzedaży oraz ogród pokazowy. Główną produkcją obecnie są rośliny liściaste, iglaki, byliny, zioła i trawy oraz rośliny balkonowe i rabatowe.

Lata 90. to początek upraw w doniczkach bylin a następnie (2000 rok) roślin liściastych i iglastych a od 2013 także rabatowych i balkonowych. Już od 1997 roku istniał przy szkółce punkt sprzedaży roślin dla klientów detalicznych, który z biegiem lat był stale rozbudowywany i powiększany. W chwili obecnej jest to ponad 2000 m2 , na którym znajduje się ponad 1000 różnych odmian roślin.  

                                                                                                         mgr inż. Urszula i Mieczysław Śnieżek 

                                                                                                              mgr Michał Śnieżek   Marcin Śnieżek

 

 

 

 

 

 

Chcesz dostawać aktualny cennik na swoją pocztę?

Wyznacz mapę dojazdu do nas:

Wpisz swoją aktualną lokalizację


Jak dojechać


Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz


* Are you human?